Recenze Mikrotik RB941-2nD

Ověřené recenze Mikrotik RB941-2nD

Ověřený zákazník WiFi Shop

Přidáno: 16. října 2017

Zakoupeno v WiFi Shop

Je to Mikrotik. Aneb něco se specifickým ovládáním, není to rozhraním Cisco, Juniper ani třeba Asus. Ale parametry na to možná má :-)
Zatím pátrám po nějaké kvalitní dokumentaci, větší výrobci mají své železo lépe popsané. U Mikrotiku musíte zkoušet, komplet dokumentace je jen online.
Aspoň podle výpisu z cli se jedná o monolitický kernel, takže např. není vidět, co bere nejvíc zátěže při provozu (na Ciscu třeba vidíte zátěž od nastavených access-listů).
Výhodou by mohla být malá spotřeba a miniaturní rozměry. Nevýhodou pro někoho možná napájení 220V -> USB.

Ověřený zákazník LAN-SHOP.cz

jendaC

Přidáno: 4. října 2017

Zakoupeno v LAN-SHOP.cz

• je to prostě MikroTik :-)
  • nízká spotřeba 3W
  • nízká cena
  • stále RouterOS

Jsem administrátor, pro mě je to jedno z mála řešení, které stojí za to. Cenově nemá chybu. Výrobek patří k těm nejlevnějším, ale spolu s RouterOS je to výborně spravovatelné. Koupil jsem rodičům k připojení na internet. Přednastavená konfigurace je plně využitelná v SOHO a další věci není problém "naklikat" ve WinBoxu. Doporučuji i těm co začínají a chtějí se naučit práci se sítěmi.

Ověřený zákazník i4wifi.cz

Přidáno: 22. dubna 2017

Zakoupeno v i4wifi.cz

cena, moznosti, kvalita

Ověřený zákazník AMIRO

Isas

Přidáno: 6. března 2017

Zakoupeno v AMIRO

• Dodán na druhý den! Šlape výborně, doporučuji, stojí ta to.

Ověřený zákazník suntech.cz

• Napájení přes microUSB
  • Malá spotřeba
  • Málo portů
  • Chybí POE

Určitě doporučuji, pro méně zkušené uživatele je i možnost rychlého a snadného nastavení. Otázka jak to bude s životností a kvalitou součástek, ale poměr cena/výkon/možnosti rozhodně skvělé zařízení.

Ověřený zákazník CZC.cz

šarik

Přidáno: 6. září 2015

Zakoupeno v CZC.cz

• bez pendreků.
  • napájení přes USB a nízká spotřeba.
  • RouterOS.
  • spolehlivě zajištěná aktualizace RouterOS.
  • možnosti nastavení.
  • uživatel neumí resetovat.
  • softwarové vypnutí wifi.
  • výkon.
  • jednoduchost aktualizace FW a OS.
  • 300Mbs

Netušil jsem, že Mikrotik můžu mít na doma a za tuto cenu. Tím mi odpadlo hledání routerů podporující OpenWRT, bez pendreků, se snesitelnou spotřebou a podporou IPv6 do budoucna, kdyby na to došlo. Předpokládá se určitá znalost a uživatelé zvyklí na nastavování "běžných" routerů by rozsáhlé možnosti a množství nastavení mohly vylekat. Nicméně hned první položkou v menu je rychlé nastavení, z kterého lze nastavit router na domácí účely, včetně aktualizací RouterOS. Testoval jsem orietačně i vlastnosti ze spojařského hlediska pomocí matlafonu Lumia 630, kdy Mikrotik musí zachytit slaboučký signál vysílaný matlafonem v zarušeném prostředí. V paneláku se viděli přes dvě patra s použitelnou funkcí přenosu dat. Z ulice se domluvili do umístění v 6. nadzemním patře a i když z hlediska ajťáckého nepoužitelné, tak přesto se podařilo načíst některé weby pokud se nějaký čásek posečkalo. Tato vlastnost se ocení ve stále zarušenějším prostředí.
Za ty peníze skvostný kus železa.

Ověřený zákazník Mironet.cz

Přidáno: 15. května 2015

Zakoupeno v Mironet.cz

• malý rozměrem a velký výkonem

Ověřený zákazník CZC.cz

Martin

Přidáno: 14. května 2015

Zakoupeno v CZC.cz

• USB napajeni
  • Male rozmery a spotreba
  • Moznosti OS - proste mikrotik
  • CENA - je bezkonkurencni
  • PoE chybi ale neni to nic dramatickeho

Samotny produkt je velice kvalitni - system ma k dispozici silny processor ktery vynatuje i 100Mbps (zatim jsem dle signalu na wan wifi karte dostal cca 30Mbps s vytizenim cca 10-15%) pri spotrebe cca 3W je uctihodny kousek. Jako domaci jednotka ci router ktery rozvede internet povazuji za necelych 600kc jako super volbu. Absence PoE je jako jediny minus ktery neni zasadni pokud mate po ruce elektrickou zasuvku nebo USB port - vyzkouseno staci USB 2.0 pro napajeni bez problemu.

Ověřený zákazník PATRO.cz

PetrK

Přidáno: 18. dubna 2015

Zakoupeno v PATRO.cz

• snadna instalace
  • pruvodce nastavenim
  • napajeni uUSB

pro bezne pouzit do tri stanic LAN
WiFi pripojeni pro mobilni zarizeni

Mikrotik RB941-2nD-TC

Mikrotik RB941-2nD-TC